Hovedbestyrelsen

Formand

Christiane Gammeltoft-Hansen

Sognepræst Lindevang Kirke

cgh@km.dk

38 19 69 70

Christiane Gammeltoft-Hansen (4).jpg
Næstformand

Anne-Kari Ferenczi

Organist og korleder, Herstedøster kirke

annekari.ferenczi@gmail.com

21 86 08 75

AKF-Rune-portraet.png

Lotte Smith-Petersen

Korleder, Skt. Lukas Kirke, lærer Vestervig Kirkemusikskole

lsmithp1410@gmail.com

22 50 93 84

Lotte Smith-Petersen (2).jpg

Ole Faurschou

Dirigent

ole.faurschou@gmail.com

40 85 66 31

Ole_Faurschou_02_Henrik_Vistoft-glad.png

Mie Korp Sloth

Organist og korleder Hillerød Kirke

organist@hillerodkirke.dk

27 29 41 75

Mie-Korp-Sloth.png

Hans Christian Hein

Rektor, Løgumkloster Kirkemusikskole

hch@km.dk

74 74 40 70

HCHein-300x281.png

Hanne Uhre Hansen

Teologisk og religionspædagogisk konsulent

huh@km.dk

30 44 09 51

Hanne Uhre Hansen. foto Ard Jongsma (2).jpg

Kirsten Buskbjerg Lübker

Organist og korleder, Marslev-Birkende kirker

buskbjerg@gmail.com

26 68 50 44

Billede-KBL-(002).png

Lars Nielsen Sardemann

Organist og kantor, Lindevang Kirke

lsardemann@gmail.com

22 88 35 03

Lars Sardemann - foto (2).jpg

Heidi Buch Klemmen

Organist og korleder Vester Skjerninge, Ulbølle og Hundstrup kirker

heidi.organist@gmail.com

29 62 00 12

Heidi Buch Klemmen (2).jpg

Stine Haveman Ryholt

Sognemedhjælper Havnbjerg kirke

stine-ryholt@live.dk

31 72 04 23

Stine Havemannn Ryholt (3).jpg

Gitte Støvring Preussler

Organist og korleder Ikast kirke

gsp@webspeed.dk

21 68 82 36

Gitte Stovring Preussler, HB 2019-lille.jpg
Suppleant

Eva Østergaard

Organist og korleder, Vissenbjerg Kirke

eva@vissenbjergkirke.dk

20 72 47 66

Suppleant

Cecilie Smith-Petersen

Sognepræst, Engesvang Kirke

csp@km.dk

51 16 99 84

Cecilie Smith-Petersen (2).jpg
Suppleant

Lone Marie Lundsgaard

Sognepræst, Vojens Kirke

lml@km.dk

74 54 11 11

Lone Marie Lundsgaard i civil.jpg